Napadlo by Vás, že...?

Věděli jste, že každá moc s sebou přináší zodpovědnost?

Komunikačním jazykem vyspělého světa je bezesporu angličtina. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak nesmírně tolerantní musí být obyvatelé anglofonních zemí k používání angličtiny v každodenní praxi? A dokonce, jak nesmírně tolerantní musí být k odchylné výslovnosti nejenom slovíček, ale i vlastních jmen, na svých jednotlivých územích?

Život každého z nás ovlivňuje mnoho faktorů, ale více než kdy jindy na nás útočí požadavek na komunikaci v angličtině. Před více než 50 lety začala angličtina nabývat  na svém dnešním významu a stále se její vliv posiluje. Máme hned několik možností, jak se s tím vypořádat:

1)       nezatěžovat si hlavu a najmout si překladatele
2)       trochu se snažit a najmout si učitele
3)       radikálně obohatit svůj život a odcestovat do anglofonní země
4)       rezignovat a přijít o práci

Jak se rozhodnete Vy?

Osobně jsem před řadou let postoupila od bodu 2) k bodu 3) a nelituji. Ačkoliv angličtina již dávno není můj koníček, ale komunikační prostředek, kdykoliv ráda budu každému vyprávět své postřehy z cest a podělím se o vlastní zkušenosti. Nezapomínejte však, že každý se musí se životem poprat sám. Já Vás mohu pouze povzbudit, ale klíčové rozhodnutí čeká na Vás.

Ubezpečuji Vás však, že ať Britové či Američané, všichni si jsou své převahy i komunikační výhody vědomi. A jelikož jsou vyspělými národy, vyvolává v nich tato převaha pocit odpovědnosti i hrdosti a zároveň úcty ke každému, kdo se snaží angličtinu používat v praxi. Proto neváhejte a pojďte si vybrat z naší široké nabídky kvalitních zahraničních pobytů osobně. Jste u nás vítáni stejně tak, jako Vás svou zemí rádi provedou Irové, Malťani nebo Australané,…

Těšíme se na Vaše zavolání,

Drahoslava Pavlátová a kolektiv naší kanceláře